VIII. Dünya Genç Yurttaşlar Oyunları Birleşik Rusya’nın desteğiyle Moskova’da düzenlendi

VIII. Dünya Genç Yurttaşlar Oyunları Birleşik Rusya’nın desteğiyle Moskova’da düzenlendi

2024

Bunlar, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın çocukları arasında 2015 yılından bu yana düzenlenen uluslararası spor yarışmalarıdır.
Yarışmalar altı spor dalında yapıldı: 3×3 basketbol, ​​voleybol, masa tenisi, yüzme, satranç ve güreş.

Bunlara Rusya, Azerbaycan, Ermenistan, Belarus, Mısır, Zambiya, Hindistan, Ürdün, İspanya, Kazakistan, Kıbrıs, Çin, Güney Kore, Sırbistan, Suriye, Tayland ve diğer ülkelerden 450 öğrenci katıldı.

Hafta boyunca sadece birbirleriyle yarışmakla kalmadılar, aynı zamanda kültürel etkinliklere de katıldılar: Tretyakov Galerisi’ni, Kızıl Meydan’ı ve Patriot Park’ı ziyaret ettiler.

“Geldiğiniz için herkese teşekkür ederim! Umarım evinize Moskova’nın en güzel anılarıyla dönersiniz. Ve elbette, umarım burada yeni arkadaşlar, yıllar boyunca birlikte yaşayacağınız dostluklar bulmuşsunuzdur,” dedi “Çocuk Sporları” parti projesinin federal koordinatörü, üç kez Olimpiyat şampiyonu Irina Rodnina.

Hoparlör
Rodnina Irina Konstantinovna
Rodnina Irina Konstantinovna
Federal parti projesi “Çocuk Sporları” koordinatörü, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duma Komitesi Uluslararası İlişkiler Başkan Yardımcısı
#Rodnina
#Moskova
#yarışmalar
#vatandaşlar
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/v-moskve-pri-podderzhke-edinoj-rossii-proshli-viii-vsemirnye-igry-yunyh-sootechestvennikov

 

Başa dön tuşu